Jak interpretować wynik badania hemoglobiny u 37-latka?

Dzień Dobry Mam pytanie o podwyższone wartości hemoglobiny 18 przy normie lab. 17,5 i hematokrytu 52,6 przy normie 51 '. Czy to coś groźnego dodam ze parametry na podobnym poziomie utrzymują się od lutego. Pozostałe parametry morfologi w normie , jedynie w rozmazie monocyty 13,4 % przy normie 10 %.

Witam, same wyniki badań nie wzbudzają niepokoju. Należy je jednak odnieść do stanu ogólnego pacjenta i występujących objawów. Pozdrawiam.