Jak leczyć ataki agresji u 7 -latka?

Dzien dobry.Mój siedmiolatek od dwóch miesięcy ma ataki agresji które głównie pojawiają się w szkole,nikt nie jest w stanie go wtedy uspokoić.W domu czasem jest nerwowy jak pokloci się że starszym rodzenstwem.Zostawiam go wtedy na chwilę samego aż się uspokoi a potem pytam dlaczego tak gwałtownie zareagował i on odpowiada że nie wie.Za każdym takim razem on nie wie.Czekamy na wizytę u psychologa i neurologa ale najbardziej niepokoi mnie to że on nie umie wytłumaczyć dlaczego się tak zachował.Czy to może być objawem jakiejś choroby?

Witam,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka neurologiczna oraz w Poradni
Psychologiczno - Pedagogicznej.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Chłopczyk który ma 7 lat to małe dziecko i intelektualnie nie potrafi opisać swoich emocji. Dobrze byłoby aby spróbowała Pani skontaktowała się Pani ze szkolnym pedagogiem lub psychologie, i wziąć od nich skierowanie do Poradni Pegagogiczno-Psychologicznej. Dobrze jest też nie krzyczeć i nie obwiniać chłopca tylko poobserwować go w szkole na przerwie i podczas lekcji, porozmawiać szczerze z wychowawcą. A czasami stanąć po prostu po stronie chłopca. Pozdrawiam serdecznie.