Jak leczyć guza moszny?

W listopadzie 2014 r. miałem operację przepukliny pachwinowej lewej. Po upływie miesiąca stwierdziłem powiększenie worka moszny i pojawienie się guza w jej wnętrzu wielkości przepiórczego jaja. Podczas kontrolnej wizyty chirurg skierował mnie do urologa, który zlecił badanie rezonansem magnetycznym. Nie wykonano go z uwagi na protezy biodrowe. Inny urolog, po palpacyjnym i USG badaniu stwierdził, że trzeba dać sobie z tym spokój, ponieważ jest to krwiak po operacji przepukliny, który winien się wchłonąć. Podczas późniejszych corocznych wizyt u urologa ( po wcześniejszej operacji częściowej resekcji stercza ) sprawa była pomijana przez lekarzy. Obecnie podczas wizyty na onkologii - zabieg polipektomii - urolog po wywiadzie, w którym wspomniałem, że guz niebolesny - chociaż trochę się zmniejszył, utrzymuje się cały czas i moszna jest przez to powiększona, powodując wyraźny dyskomfort ( pocenie się w pachwinie ), przeprowadził badanie USG, orzekając, że nie musi to być krwiak, ale co nie jest w stanie stwierdzić. Będzie to możliwe dopiero po zabiegu usunięcia guza - co jego zdaniem należy zrobić. Jak winienem postąpić?

Jeżeli zmiana przeszkadza a tym bardziej nie wiadomo czym ona jest, zabieg jej usunięcia jest wskazany. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.