Jak leczyć przesuszenie błon śluzowych?

Mam wysuszone śluzówki nosa a zwłaszcza jamy ustnej poprostu koszmar ,wargi przyklejają mi sie do zębów.Rozpoznano u mnie haszimoto i tężyczkę.Mam podwyższone ige 333.na dolnej wardze coś jak przetarcie. ogólny lekarz to ignoruje a ja się męczę .

Do nosa - są spraye z kwasem hialuronowym/pantenolem lub np Rhinopanteina. Ale warto byłoby zastanowić się czy przyczyną nie jest suchość błon śluzowych wynikająca z choroby autoimmunologicznej