Kiedy może pojawić się okres u 27-latki?

Dzień dobry, Na wstępie uprzedzę, że będzie dość długo... Po prawie dwóch latach stosowania Vibin Mini, które zapisano mi na PCOS, alarmując lekarzowi dość mocno osłabione libido w ostatnim czasie, spytałam o zmianę antykoncepcji. Zaproponowano mi plastry Evra. Pierwszy plaster założyłam w piątek rano, w pierwszy dzień krwawienia. Już w godzinach wieczornych zaczęłam odczuwać silne bóle głowy, na które nie pomagała mi najczęściej brana przeze mnie Etopiryna Extra. W sobotę ból nadal trwały, dodatkowo dostałam silnego ataku tężyczkowego. Zbagatelizowałam to, całą winę zrzucając na stresujący poprzedni dzień w pracy. Tak naprawdę, do wczoraj włącznie czułam się niepokojąco - bóle głowy nie ustępowały, doszły silne zawroty głowy, ogólne splątanie, pojawiające się chwilowo co jakiś czas drętwienie prawej ręki i języka. Nigdy, ani podczas miesiączki, ani podczas brania jakiejkolwiek antykoncepcji, różnego rodzaju leków, nawet antydepresantów, nie zdarzyło mi się tak - z wyłączeniem są oczywiście ataki tężyczki, którą mam stwierdzoną. W momencie, kiedy omal nie spadłam z drabiny w pracy przez "zakręcenie się w głowie", w przypływie emocji i połączeniu kropek, że może to wszystko być spowodowane nową metodą antykoncepcji - zdjęłam plaster. W KOŃCU NADSZEDŁ CZAS NA PYTANIE - kiedy pojawi mi się miesiączka? Jak bardzo źle postąpiłam, odklejając go w piątym dniu tygodnia pierwszego plastra? Jak wpłynie to na cykl miesiączkowy, który swoją drogą zanim brałam antykoncepcje hormonalną, był bardzo nieregularny? Niestety, wizyta u mojego lekarza nie wchodzi w grę przez najbliższy miesiąc...
KOBIETA, 27 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety ciężko przewidzieć, kiedy pojawi się menstruacja po wcześniejszym odklejeniu plastra antykoncepcyjnego Evra. Mogło bowiem dojść do chwilowych wahań hormonalnych wynikających ze zmiany formy antykoncepcji, a następnie przerwania jej.

Skoro miała Pani tak złe samopoczucie podczas stosowania plastrów Evra, to dobrze Pani postąpiła odklejając plaster, nawet przed czasem. W obecnej sytuacji proszę cierpliwie czekać na krwawienie z odstawienia, a następnie naturalną menstruację. Jeśli przed zastosowaniem antykoncepcji hormonalnej miesiączki były nieregularne, to możliwe, że tak będzie także tym razem. Proszę skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem.

Podobne pytania umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-odstawieniu-plastrow-evra,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-po-sciagnieciu-plastra-evra,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-pojawi-sie-miesiaczka-po-odstawieniu-plastrow-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.