Jak leczyć uciążliwe hemoroidy u 28-latki?

Witam. Od lutego tego roku mam problemy z hemoroidami. Okropny ból, pieczenie, problemy z siedzeniem. Lekarz po obejrzeniu przepisał maść robioną ze sterydem. Pomogło na chwilę, jakiś miesiąc spokoju. Potem dolegliwości wróciły, znów ta sama maść tylko tym razem o wiele gorsze pieczenie, okazało się, że maść zbyt długo stosowana mogła pogorszyć. Wizyta u lekarza. Lekarz stwierdził, że hemoroid jest malutki, ale usytuowany na "godzinie szóstej". Jakiś czas temu miałam sytuację związaną z pracą, że niestety byłam przykuta do biurka co pogorszyło sytuację. Mocno boli, pulsuje, kłuje, do tego doszły duże problemy z wypróżnianiem, którym towarzyszy silny ból.. Żyję w ciągłym stresie, był czas, że miałam mało ruchu, teraz staram się regularnie spacerować. Prawie nie jem z obawy przed wizytą w toalecie i staram się nie wmawiać sobie, że to rak.. Cały czas biorę diosminę, co jakiś czas powtarzając dawkę uderzającą. Stosuję maści typu procto -glyvenol i procto -hemolan. Ostatnio ból promieniował aż do brzucha, ud i pośladków. Najbardziej niepokoją mnie problemy z wypróżnianiem, nie wiem czy nie mam już blokady w głowie spowodowanej bólem oraz niepokoi mnie, że nie mogę pozbyć się dolegliwości już od siedmiu miesięcy.. Wizyty u lekarza niewiele pomagają, uspokajają tylko tyle, że nie zrobił się zakrzep.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój o swoje zdrowie spowodowany takimi objawami. Przedstawione przez Panią dolegliwości na pewno wpływają na codzienne funkcjonowanie, obniżając przy tym komfort życia.

Bardzo dobrze, że była już Pani na wizycie u lekarza specjalisty i rozpoczęła pewne leczenie. Niestety problem z hemoroidami może trwać długo, a nie każde leczenie skutkuje natychmiastową poprawą.

Hemoroidy, zwane guzkami odbytniczymi rozwijają się głównie u osób prowadzących siedzący tryb życia, z małą aktywnością fizyczną, a także u kobiet w ciąży. Istotnym wpływ na rozwój takiego schorzenia ma dieta uboga w błonnik, a bogata w produkty przetworzone.

Najczęstszymi objawami tej nieprzyjemnej przypadłości są między innymi: silny ból w okolicy odbytu wraz z krwawieniem podczas wypróżniania się, pieczenie, świąd, a także ogólny dyskomfort.

Aby dokładnie ocenić Pani problem należałoby wykonać dokładniejsze badanie odbytu, czyli rektoskopię. Taka diagnostyka pozwoli wyłonić precyzyjny obraz stanu zapalnego i pozwoli wdrożyć właściwe leczenie.

O dalszych czynnościach powinien zadecydować lekarz proktolog, który zdecyduje o najlepszych sposobach leczenia, aby poprawić Pani jakość życia.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy

https://portal.abczdrowie.pl/hemoroidy-przyczyny-schorzenia-u-kobiet

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.