Jak odbudować zaufanie w małżeństwie?

zawiodłem i oszukałem żone chodzi o finanse wziołem pożyczkę w pracy i nie powiedziałem o tym fakcie dowiedziała się była bardzo zła ale wybaczyła. Niestety teraz było to samo i jest poważny kryzys ja chce to naprawić a żona chce dac mi szanse ale zachowuje się tak jakby już podjeła decyzje o zakonczeniu zwiazku. Jk mam odbudować zaufanie i czy pójście do psychologa coś da bo może sie okazac ze to ona ma wiekszy problem niz ja

To co pan pisze wskazuje, że ma pan poważny problem z budowaniem zaufania. Być może nie ufa pan żonie i dlatego ją pan okłamuje. Konsultacja psychologiczna będzie miała sens jeśli będzie chciał się Pan zastanowić nad przyczynami, dlaczego tak trudno przyznać się do prawdy czy powiedzieć żonie o swoich słabościach. Nie jest możliwe przekonywanie w trakcie terapii żadnej ze stron do wybaczenia czy pozostania w związku. Jeśli kryzys w pana związku jest poważny to lepiej skorzystać z konsultacji indywidualnych, Praca z parą nad poprawą związku jest możliwa jeśli będzie państwo oboje zdecydowani że dalej chcecie być razem.

W takich sytuacjach polecałabym psychoterapie par i małżeństw. Szybciej i bardziej efektywnie odbudowuje się związek, gdy w prace zaangażowane są dwie osoby, niż gdy pracuje tylko jedna.
Dodatkowo warto także przyjrzeć się temu co wspólne, temu co dzieli i temu, co potrzebuje zmiany. Pracując we dwoje z terapeutą nie tylko będą mieli Państwo szansę pracować nad relacja, poczuciem bezpieczeństwa, zaufania, zaangażowania i bliskości, ale także pracować nad tym, co indywidualnie doprowadziło do kryzysu i trudności.