Jak poradzić sobie z nadwagą u osoby, której dieta nie pomaga?

Witam od 5 lat borykam się z nadwagą już byłam na różnych dietach i ćwiczeniach a moja waga ani nie rusza się. Nie wiem czy może to być problem tarczycy albo insulinoodpornosci na tą drugą to objawów nie mam a miałam cukrzycę w ostatniej ciąży a po ciąży miałam robiona krzywa i wyszła ok. ?

Widocznie nie trafiła Pani do dobrego dietetyka. Przebycie wielu diet, insulinooporność, tarczyca to oczywiście czynniki spowalniające metabolizm. Dobry dietetyk przeanalizuje świeże badania krwi i wskaże prawidłową dietę.