Jak poradzić sobie z takimi snami?

Dzień dobry, mam pytanie. Często pojawiają się sny urzeczywistniające, które są zjawiskami dejavu lub zmory sennej lub proroczego snu. Objawia się że jest jak urywka lub zdjęcie i jest nieruchome. Gdy sen jest w realistyczny w życiu objawia się że zobaczę jakieś rzeczy. Że to pojawią się dużo częściej i nie umiem rozpowiedziec swojego snu i nie odróżnić co znalazło się na śnie. Też rzadziej pojawią się sen, który mówią jakieś głosy lub zmarą obrazową, potem w realnym nie jest bez głosu w którym nie mówisz. Tylko ktoś do nas mówi. I też że widzę zdjęcia w oczach które są pod postacią ramy zdjęciowej Co mam robić w takiej sytuacji. Czy jest na to jakaś rada.

Dzień dobry.

Proponuję wizytę u neurologa wraz z wykonaniem badań neuroobrazowych i hormonalnych. Jeśli neurolog wykluczy podłoże organiczne w mózgu, wskazana jest wtedy wizyta u psychiatry.