Jak powinno przebiegać leczenie migotania przedsionków?

Witam , mam 53 lata zdiagnozowano u mnie migotanie przedsionków na podstawie zapisu holtera ekg , dostałam lek Xarelto , bo ponoć tylko on ma mi pomóc by nie dostać udaru mózgu . Czekam obecnie na miejsce w szpitalu - pani doktor stwierdziła ,że przyjmie mnie na oddział tylko po to by powtórzyć holtera i echo. A ja mam duże watpliwości czy to tak ma wyglądać całe leczenie ? Nie dostałam żadnych innych leków na serce a dzwoniłam do szpitala i na termin trzeba czekać być może i 3 miesiące
KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu

Jak ustrzec się przed chorobą niedokrwienną serca?

Choroba niedokrwienna serca może doprowadzać do bolesnej dusznicy oraz zawału mięśnia sercowego. Wraz ze swoimi podtypami, stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w krajach zachodnich. O tym, jak ustrzec się przed wystąpieniem tego schorzenia, opowiada prof. Tomasz Pasierski, kardiolog.

Zależy od przyczyny migotania i czy jest to migotanie napadowe czy też utrwalone. Staramy leczyć się przyczynę migotania np. chorobę wieńcową, nadciśnienie, chorobę tarczycy, dyselektrolitemię itp. W migotaniu napadowym można rozważyć próbę przerwania migotania za pomocą kardiowersji elektrycznej. W utrwalonym migotaniu pozostaje leczenie zwalniające czynność serca. W każdym przypadku migotania stosujemy leki przeciwkrzepliwe celem uniknięcia niedokrwiennego udaru mózgu. Xarelto jest to skuteczny lek obecnie jednym z najbezpieczniejszych. Niestety jednak, nie jest pozbawiony działań niepożądanych. Może zwiększać prawdopodobieństwo krwawień, szczególnie z przewodu pokarmowego. Czasem można stosować leki osłaniające żołądek.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty