Jak przekonać męża do rzucenia alkoholu?

Witam jestem żona i matka 3 dzieci . Mój mąż piję co weekend zaczyna w piątek jak wróci z pracy i kończy w niedzielę przeważnie wieczorem bo po piątku i sobocie ma kaca więc jeszcze zachaczy niedzielę. I tak jest co tydzień chyba że gdzieś jedziemy do rodziny to wtedy nie pije. Ale taki wyjazd trafi nam się raz w miesiącu. Obiecuję mi już tyle lat że przestanie pić. Moje synowie mają 10 lat i tak jest co weekend. Potem nie chciałam dziecka bo się bałam że będzie ciągle to samo. Po tych latach naiwnie uwierzyłam mu i zdecydowaliśmy się na dziecko jak byłam w ciąży może mniej pił ale jak urodziła się mała znowu to samo piję co weekend. Ale najgorsze że ciągle mnie wyzywa i mówi że to moja wina.. Że ja miałam się zmienić. Tylko ja robię wszystko i zajmuje się dziećmi i domem i jeszcze czasami chodzę do swojej pracy i jeszcze za niego w firmie tyram bo on niema czasu a to jest ciężka praca piorę samochody że wieczorem jestem padnięta. Co ja mam zrobić dzieci słyszą jak się kłóci i mnie wyzywa trzaska drzwiami i czasami z nerw coś rozwali jak mu wspomnę że znowu to samo ale ja mam dość miałam ojca co pije i dlatego jestem taka negatywnie nastawiona do alkoholu

Zachęcam do zgłoszenia się do ośrodka terapii uzależnień. Świadczona tam jest także pomoc dla rodzin osób uzależnionych i osób współuzależnionych. Będzie Pani mogła skorzystać z porady, a także psychoterapii, która pozwoli Pani uzyskać wsparcie, lepiej rozumieć mechanizm uzależnienia, stawiać granice i radzić sobie w relacjach z mężem. Do ośrodka nie potrzeba skierowania.