Jak skutecznie leczyć migrenę oczną?

Witam, od dziecka choruje na migrene oczną. Na jakis czas lekami wyciszyłam te bole jednak wróciły i mialam jeden, dwa napady w miesiącu. Trtaz jest ich znacznie więcej bo nawet 2 w tygodniu. Bylam zaniepokojona więc zronilam sobie rezonans prywatnie. Oto opis W obrębie nie poszerzonego rogu skroniowego lewej Komory bocznek układa sie gladkoscienne ognisko o intensywnosci syhnalu plynu me wielkości 9x5x2 mm drobna szczelinowata torbiel. Lekarza mam dopiero za 1.5 tyg wiec bede siedzieć jak na szpilkach. Poproszę o poradę i z góry dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Migrena to dość powszechne schorzenie występujące częściej wśród kobiet, niż mężczyzn. Charakteryzuje się napadowymi bólami głowy, głównie jednostronnymi. Bardzo często towarzyszą temu objawy neurologiczne, takie jak wymioty, nudności, reakcje na światło, czy dźwięki.

W przypadłości tej, ból ma silny oraz tępy charakter, gdzie często promieniuje od oka na resztę połowy głowy. Migrena oczna jest związana z aurą migrenową poprzedzającą występowanie napadu bólu. Objawy te są odwracalne. Początkowo następuje zaburzenie widzenia poprzez obecność plam i mroczków w polu widzenia oraz drętwieniu całej twarzy. W większości przypadków objawy aury ustępują po godzinie, ale czasem mogą trwać nawet całą dobę.

W przedstawionym wyniku rezonansu głowy obraz może świadczyć o występowaniu migreny. Należałoby ten wynik skonsultować z lekarzem neurologiem, który zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz farmakoterapii. Obecność drobnej torbieli to częsta przypadłość, a wymiary nie powinny kwalifikować jej do zabiegu operacyjnego.

Przydatne tu może być jeszcze badania EEG głowy oraz angiogram.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/produkty-spozywcze-zakazane-migrenowcom

https://zdrowie.parenting.pl/migrena

https://portal.abczdrowie.pl/migrena-oczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.