Jak sobie radzić z cechami neurotycznymi jak zaburzenia adaptacyjne, schizotypowe i depresją?

Dzien dobry lecze mam 24 lata lecze sie od 16 roku zycia na zaburzenia schizotypowe i depresje od 2016 na zaburzenia adaptacyjne ale swtwierdzili mi tez osobowosc neurotyczna i tutaj bym sie w 100% zgodził moje pytanie brzmi jak sobie radzic z takimi cechami neurotycznymi , bo dla mnie to gorsze niz introwersja... emocje siegaja zenitu to mnie niszczy czy sa jakies porady? Dodam ze jestem zapisany na 23 marzec do psychologa ale tez sam chce sie w jakis sposob rozwijac pomozcie, napiszcie cos....

Witam, niech Pan jeszcze raz napisze pytanie i napisze jak się Pan leczy psychoterapeutycznie czy psychiatrycznie bo po prostu psycholog mi tu nie pasuje.
Jeżeli więc ma pan psychoterapię - to jaką, jeżeli lekarstwa to jakie.
Na razie radziłbym nauczyć się specjalistycznego treningu destresującego - trening autogenny, progresywna relaksacja mięśni + techiki oddechowe. To powinno pomóc
Pozdrawiam

Zaburzenia o których Pan pisze zasługują na oko specjalisty. Nie ma jednak jednej uniwersalnej rady dotyczącej tego jak radzić sobie z tego typu problemami. Ja zaleciłbym Panu podjęcie psychoterapii i stopniowe zbadanie źródła Pana trudności. To dobrze zatem, że jest Pan zapisany na konsultację psychologiczną. Jeśli podejmie Pan terapię będzie Pan miał możliwość samodzielnego zbadania swojej tematyki i źródło lepszych informacji zwrotnych niż te, które mógłby Pan uzyskać na forum internetowym.

http://www.gabinetzmian.pl

Witam.
Czytając Pana post mam wrażenie, że od 8 lat lekarze szukają u Pana różnych zaburzeń, aby przepisywać leki, mające na celu zredukowanie objawów.
Ja jednak zadałabym pytanie, co takiego dzieje się w Pana życiu, gdzie odczuwa Pan dyskomfort, z czym Pan sobie nie radzi i co chciałby zmienić? Jakie są przyczyny Pana problemów?
Myślę, że to świetny kierunek, udanie się do psychoterapeuty ( to ktoś więcej niż psycholog), z którym będzie Pan mógł poszukać odpowiedzi na powyższe pytania i wiele innych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Agnieszka Dymska.
Psycholog, psychoterapeuta.