Jak w tej sytuacji przyjąć Gynalgin?

Ostatnio lekarz przepisał mi gynalgin (stan zapalny) i kazał wziąć przed wizytą. Ale dostałam okres, na ulotce przeczytałam że nie można go brać w okres więc nie brałam. Okres się skończył to zaczęłam to brać w piątek a wizyta we wtorek ( mam go brać 10 dni). Co mam z tym zrobic poradzicie? Zastosować jedną tabletkę rano w poniedziałek i we wtorek pójść do lekarza? Czy to się rozpuści do końca... Mam mieć powtórzona cytologię.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

warto byłoby w tej sytuacji najpierw zakończyć leczenie Gynalginem, czyli wyeliminować infekcję intymną, a dopiero później udać się do ginekologa w celu wykonania cytologii. Oznacza to, że lepszym rozwiązaniem byłoby przełożenie wizyty u specjalisty. Być może odpowiedź naszego eksperta na to pytanie będzie dla Pani wskazówką: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-infekcja-ma-wplyw-na-wynik-cytologii.

Niekiedy jednak lekarze sugerują wizytę kontrolną w trakcie kuracji lekiem Gynalgin – zatem, aby mieć stuprocentową pewność, powinna Pani skontaktować się z ginekologiem i postępować według jego zaleceń.

Więcej o badaniu cytologicznym może Pani dowiedzieć się z naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/cytologia-dlaczego-warto-sie-badac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.