Jak walczyć z uczuciem, że za chwilę źle się poczuję?

witam wyniki krwi , tarczycy i temografii sa prawidlowe .Moim nawiekszym problem jest to ze jak ide do pracy to boje sie ze znowu bede sie zle czula , ze znowu mnie zlapie stres i bede znow miec nogi z waty bole w calym organizmie . nie wiem jak z tym walczyc jak wyrzucic to z glowy . Wspomne ze nigdy nie mialam zadnych przezyc traumatycznych , stresujacych tylko raz sie zle poczulam na nocnej zmianie i ciagle sie boje ze moze to powrocic prosze o kilka rad jak z tym wlaczyc . Dziękuje

Witam

To co Pani opisuje może mieć charakter zespołu lękowego. Lęk objawia się zmianami zarówno w stanie emocjonalnym, jak i w sposobie myślenia, w zachowaniu i w ciele. Przybiera to czasami postać "lęku przed lękiem" - czyli tego, co Pani opisuje jako obawę, że będzie się Pani znów źle czuła. Zalecam wizytę u psychologa, który pomoże Pani lepiej zrozumieć to, czego Pani doświadcza i wskaże sposoby radzenia sobie z przykrymi dolegliwościami (np. w formie terapii psychologicznej połączonej z treningami relaksacyjnymi, które pomagają pozbyć się napięcia).

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Stan wymaga pełnej konsultacji psychologicznej. Trwanie takiego stanu może stać się przyczyną pogorszenia stanu psychicznego oraz jest istotnym czynnikiem zwiększającym prawdopodobieństwo zachorowań na choróby somatyczne.