Jak wyleczyć ten przykry zapach z ust?

Od ponad dwóch lat walczę o przywrócenie zdrowego oddechu.Po gastroskopii wykonanej w styczniu 2021r okazało się,że mam nieszczelny zwiernik żołądka (pewnie coś przekręciłam w nazwie),otrzymałam Contix40mg,który zażywam do tej pory i zapewnienie,że ten smród z buzi zostanie ze mną do końca życia.Jednak postanowiłam zawalczyć o siebie,przeszłam na diete FODMAP,później dieta bez glutenu,aktualnie trzymam nabiał bez laktozy,unikam pieczywa,słodyczy,jem dziennie warzywa i owoce.Kierując się radami z google,mam bardzo ograniczone pole produktów,a mimo tego smród z buzi się wydostaje przez cały dzień.Nie pije alkoholu od roku wcale,nie palę,wypijam dziennie minimum 2l wody,często więcej,herbata anyżowa,herbata czarna z mlekiem,plus inka,nie piję kawy zwykłej.Zęby w stanie idealnym,częściowo zrobiłam implanty,by wyeliminować zapach z powodu stomatologicznego,brak przyczyn larygnologicznych.Przyjmuje rano dużo suplementów witamin,w tym żywe kultury bakterii i inulin na jelita.Wypróżniam się rano,ale nie jest to regularne gdyż albo mam zaparcia,albo biegunke.Mimo takiego odżywiania i regularności posiłków brzuch puchnie i ogromny problem z gazami.Ostatni posiłek jem po 17:00 i następny po 7rano.Proszę zobaczyć ile i jak walczę o siebie a efektów nie ma.Smód z buzi ogromny.Moja praca polega na rozmowach z ludźmi,kilka osób,w tym moja przełożona poprosiła bym coś zrobiła w tym kierunku.Jedyne co mogę to chyba się już powiesić.Wpadam w depresje.Odwiedziłam kilka gastrologów,w tym jedną pania profesor i jedyne to pusty portfel.Nie wiem co jeszcze można zrobić.Wpadam w panike,gdy ktoś zadaje mi pytanie i od razu zasłania sobie nos,bo wie,że jak ja się odezwe,to nie będzie to nic przyjemnego.Psychika mi siada.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Bardzo dobrze zaś, że jest Pani pod stałą opieką lekarską i stosuje właściwą dietę do wspomnianej przypadłości.

Jeżeli wszystkie wypróbowane do tej pory metody nie przyniosły oczekiwanych efektów, a problem narasta, warto rozszerzyć diagnostykę o niektóre badania, które pozwoliłyby wykluczyć inne schorzenia. Prawdopodobnie ta przypadłość gastrologiczna, o której Pani wspomniała jest odpowiedzialna za nieprzyjemny zapach z ust. Jednakże warto rozważyć inne źródła tej dolegliwości.

Nieświeży zapach z ust to skutek nie tylko chorób gastrologicznych, ale także układu oddechowego, czy cukrzycy. Warto tutaj wykonać badanie krzywej cukrowej i insulinowej, aby móc wyeliminować choroby metaboliczne, w tym kwasicę ketonową.

Zalecamy Pani ponowną konsultację z lekarzem gastrologiem, żeby mógł zdecydować o modyfikacji leczenia, w przypadku, kiedy dotychczasowe nie przynosi wymaganego rezultatu. Możliwe, że zmiana sposobu leczenia będzie najlepszym uzupełnieniem kuracji, dającej lepszy efekt i poprawy Pani jakości życia.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/cuchniecie-z-ust

https://portal.abczdrowie.pl/czujesz-ten-zapach-pojawia-sie-gdy-watroba-jest-zdewastowana

https://portal.abczdrowie.pl/choroba-ma-swoj-zapach

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.