Jak wyleczyć ten przykry zapach z ust?

Od ponad dwóch lat walczę o przywrócenie zdrowego oddechu.Po gastroskopii wykonanej w styczniu 2021r okazało się,że mam nieszczelny zwiernik żołądka (pewnie coś przekręciłam w nazwie),otrzymałam Contix40mg,który zażywam do tej pory i zapewnienie,że ten smród z buzi zostanie ze mną do końca życia.Jednak postanowiłam zawalczyć o siebie,przeszłam na diete FODMAP,później dieta bez glutenu,aktualnie trzymam nabiał bez laktozy,unikam pieczywa,słodyczy,jem dziennie warzywa i owoce.Kierując się radami z google,mam bardzo ograniczone pole produktów,a mimo tego smród z buzi się wydostaje przez cały dzień.Nie pije alkoholu od roku wcale,nie palę,wypijam dziennie minimum 2l wody,często więcej,herbata anyżowa,herbata czarna z mlekiem,plus inka,nie piję kawy zwykłej.Zęby w stanie idealnym,częściowo zrobiłam implanty,by wyeliminować zapach z powodu stomatologicznego,brak przyczyn larygnologicznych.Przyjmuje rano dużo suplementów witamin,w tym żywe kultury bakterii i inulin na jelita.Wypróżniam się rano,ale nie jest to regularne gdyż albo mam zaparcia,albo biegunke.Mimo takiego odżywiania i regularności posiłków brzuch puchnie i ogromny problem z gazami.Ostatni posiłek jem po 17:00 i następny po 7rano.Proszę zobaczyć ile i jak walczę o siebie a efektów nie ma.Smód z buzi ogromny.Moja praca polega na rozmowach z ludźmi,kilka osób,w tym moja przełożona poprosiła bym coś zrobiła w tym kierunku.Jedyne co mogę to chyba się już powiesić.Wpadam w depresje.Odwiedziłam kilka gastrologów,w tym jedną pania profesor i jedyne to pusty portfel.Nie wiem co jeszcze można zrobić.Wpadam w panike,gdy ktoś zadaje mi pytanie i od razu zasłania sobie nos,bo wie,że jak ja się odezwe,to nie będzie to nic przyjemnego.Psychika mi siada.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Bardzo dobrze zaś, że jest Pani pod stałą opieką lekarską i stosuje właściwą dietę do wspomnianej przypadłości.

Jeżeli wszystkie wypróbowane do tej pory metody nie przyniosły oczekiwanych efektów, a problem narasta, warto rozszerzyć diagnostykę o niektóre badania, które pozwoliłyby wykluczyć inne schorzenia. Prawdopodobnie ta przypadłość gastrologiczna, o której Pani wspomniała jest odpowiedzialna za nieprzyjemny zapach z ust. Jednakże warto rozważyć inne źródła tej dolegliwości.

Nieświeży zapach z ust to skutek nie tylko chorób gastrologicznych, ale także układu oddechowego, czy cukrzycy. Warto tutaj wykonać badanie krzywej cukrowej i insulinowej, aby móc wyeliminować choroby metaboliczne, w tym kwasicę ketonową.

Zalecamy Pani ponowną konsultację z lekarzem gastrologiem, żeby mógł zdecydować o modyfikacji leczenia, w przypadku, kiedy dotychczasowe nie przynosi wymaganego rezultatu. Możliwe, że zmiana sposobu leczenia będzie najlepszym uzupełnieniem kuracji, dającej lepszy efekt i poprawy Pani jakości życia.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/cuchniecie-z-ust

https://portal.abczdrowie.pl/czujesz-ten-zapach-pojawia-sie-gdy-watroba-jest-zdewastowana

https://portal.abczdrowie.pl/choroba-ma-swoj-zapach

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty