Jak zapobiec rozwojowi refluksu?

Zdiagnozowano u mnie chorobę refluksową przełyku. Na razie poza zgagą i odbijaniem nie mam innych objawów. Zaczęłam stosować się do zaleceń lekarza tj. jem lekkostrawne posiłki co 3-4 godz. i na chwilę obecną zażywam Dexilant od 4 dni. Już widzę znaczną poprawę tj. zgaga minęła. Czy stosując się do zaleceń lekarza można zapobiec dalszemu rozwojowi choroby? Czytałam w Internecie opowieści ludzi jak bardzo ta choroba uprzykrza im życie i jestem przerażona, że u mnie również dojdzie do tego

Lek. Tomasz Budlewski

Stosowanie się do zaleceń lekarza pozwoli aby ograniczyć objawy i im przeciwdziałać