Jaką chorobę oznaczają napady agresji?

Witam,mój partner od jakiegoś czasu ma napady agresji,przy tym jakby byk innym czlowiekiem. Wyzywa,przeklina ostatnio do corki w gniewie powiedział że wbiję ci nożyczki w głowę. Najczęściej ja albo mowie uspokój się albo czekam aż mu minie,ale tez ostatnio przyniósł nóż bo boi sie czy corka go nie ze nie zabije. Dokucza jej a ona tego nie lubię i podniosła reke ale nie uderzyła go. Boję sie i nas bo nigdy taki nie byk jesteśmy razem 10 lat. Czy to choroba?

Witam, nagłe ataki agresji, niekontrolowane zachowanie może być spowodowane różnymi czynnikami, także symptomem zaburzeń, jednak aby to stwierdzić niezbędna jest wizyta u lekarza psychiatry. Proszę również skorzystać z konsultacji z psychologiem. Jeżeli czuje się Pani zagrożona proszę skorzystać z pomocy ośrodka interwencji kryzysowej, mops, a w sytuacji gdy partner jest agresywny może Pani prosić o interwencję Policję.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Proszę zadzwonić pod telefon znajdujący się na stronie:

http://www.niebieskalinia.pl/

Można tam porozmawiać i uzyskać poradę.

Niestety aby można było ocenić czy zachowanie Pani partnera jest objawem choroby i jakiej potrzebna jest jego wizyta u psychiatry czy psychoterapeuty. A na taka on sam musi wyrazic zgode, umówić się na wizyte i pójść (oraz szczerze porozmawiać). Napisała Pani, że nastapiła duża zmiana w jego zachowaniu więc faktycznie wskazana byłąby wizyta u specjalisty..

W związku z Pani obawami powinna Pani poszukać pomocy, by odnaleźć się w takiej sytuacji. Proszę skorzystać z podanego wyżej linka do strony i telefonu.

Pozdrawiam

Edyta Szafran,terapeuta uzależnień
edyta.szafran@vp.pl