Jaka dawka leku pomoże przy nerwicy lękowej?

Witam.Od dłuższego czasu leczę się na nerwicę lękową i bezsenność.Obecnie przyjmuje lek Aposerta i deprexolet 10 mg na sen.I moje pytanie jest takie:jakie dawki sertraliny działają najlepiej przeciwlękowo? 75 mg czy 100 mg,ponieważ moja lekarka kazała mi brać tak jak sama uważam 75 lub 100.Proszę o szybką odpowiedź bo sama nie wiem jaką dawkę brać żeby nie przesadzić.Pozdrawiam

Witam!
Każdy człowiek ma indywidualny metabolizm lekowy. Ważna jest też waga, wydolność, kondycja i wiele innych. Trochę dziwi zalecenie dawkowania wg. własnego uznania osoby leczonej. Standardowo przez kilka dni bierzemy rano 50 mg Sertraliny - czyli ok. połowy dawki docelowej. Do tego leczenia należy dołączyć psychoterapię.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Witam,

zaburzenia lękowe można leczyć farmakoterapią wspomagająco i psychoterapią, skutecznym paradygmatem jest psychoterapia poznawczo - behawioralna zalecałabym Pani taką formę leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Osobą decydującą w kwestii dawkowania leków
jest zawsze lekarz, który przepisuje dany lek.
To on ma wyniki wszystkich przeprowadzonych
badań, zna Pani organizm, historię Pani choroby
i posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków.
Pani nie może stosować tego typu leków według własnego uznania.
Poza tym, jeżeli chodzi o leczenie nerwicy lękowej i bezsenności,
to nie można ich wyleczyć samymi środkami farmakologicznymi.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana i chory nie jest w stanie
funkcjonować, konieczne jest stosowanie środków farmakologicznych.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające
napięcie, czasem antydepresanty o dodatkowym działaniu
tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że farmakologia jest
leczeniem objawowym - środki farmakologiczne nie leczą
nerwicy lękowej ani bezsenności i nie rozwiązują problemu,
jedynie tłumią objawy.
Bezsenność także najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, nerwice, lęki, depresja…,
a leki nasenne nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć bezsenność
i nerwicę lękową należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami nerwicy lękowej oraz jej konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy nerwicy
lękowej
, ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób wyleczenia choroby.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl