Jaką drogę edukacji wybrać?

Witam, Niedługo będę musiała się zdecydować na studia, przede mną jeszcze matura. Jestem osobą gluchoniewidomą, tj. mam niedowidzenie, astygmatyzm, oczopląs, zez, brak widzenia obuocznego i wąskie pole widzenia w prawym oku oraz głuchotę jednostronną i niedosluch ok. 60dB w drugim uchu. Do tego mam płaskostopie i lekką skoliozę. Nie wiem, jaki kierunek wybrać, a nie chciałabym bezsensownie studiować czegoś, czym później nie mogłabym się zajmować. Jaki rodzaj pracy mogłabym wykonywać?

Witam Panią
Trudno odpowiedzieć na Pani pytanie, gdyż przedstawiła
Pani tylko to, co Pani utrudnia funkcjonowanie,
a nie napisała Pani nic o swoich predyspozycjach,
zainteresowaniach czy wypracowanych umiejętnościach.
Przede wszystkim proszę określić swój potencjał.
Warto też skorzystać z informatora wybranej uczelni,
aby bliżej zapoznać się z kierunkami studiów.
Życzę powodzenia
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Nie mam danych na temat Pani zainteresowań...

Obstawiam taki kierunek dla Pani, który sprawiałby Pani przyjemność i wart byłby Pani nakładów energetycznych, czasowych i emocjonalnych.
Tak więc, proszę zastanowić się, co by to mogło być.

Pomocne byłoby spotkanie z Doradcą zawodowym, który bazując na narzędziach badawczych, mógłby wskazać Pani mocne ukierunkowanie i które
mogłoby być kompatybilne z Pani możliwościami zdrowotnymi.

Życzę Pani tylko satysfakcjonującego wyboru,
irena.mielnik.madej@gmail.com