Jaka jest interpretacja wyniku badania rezonansu kręgosłupa u 30-letniej kobiety?

Witam proszę o interpretacje badania rezonansu. Prawoboczne skrzywienie odcinka TH.Złamanie blaszki granicznej górnej trzonu TH2 od strony prawej, z obniżeniem wysokości i nieprawidłowym sygnałem we wszystkich czasach w części górno-pośrodkowej trzonu.Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów TH1 -TH2. Naczyniak w trzonie TH1,o wym.12x16 mm. Obniżenie wysokości i sygnału krążka m-k na poziomie TH1- TH2, z centralnym uwypukleniem krążka m-k i spłyceniem rezerwy płynowej rdzenia. Rdzeń kręgowy w badanym zakresie bez zmian ogniskowych. Wnioski: w zależności od wywiadu ( uraz? choroba nowotworowa?)wskazane badanie z kontrastem. Kobieta 30 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

aby móc się wypowiedzieć to tak jak jest na opisie - konieczne jest poznanie danych klinicznych i względem tego odpowiednie rozszerzenie diagnostyki.