Jakie leki na ból głowy najlepiej stosować?

Dzień dobry, chciałam prosić o poradę w sprawie leku przeciwbólowego. Cierpię na bardzo silne bóle głowy, zwykle w sytuacjach stresowych bądź przy niesprzyjającej pogodzie bardzo mocno boli mnie głowa. Jest to dość czeste i leki takie jak nurofen czy dotąd działające Solpadeine przestały na mnie działać. Jakie mocniejsze leki mogłabym jeszcze brać bez recepty ( oprócz Ketonalu po którym jest mi niedobrze)? Czy Solpadeine w większej dawce bądź coś mocniejszego? Nie mogę funkcjonować podczas tych bóli głowy.
KOBIETA, 33 LAT 10 miesięcy temu

Zamiast solpadeiny, która zawiera m.in. kofeinę i kodeinę warto spróbować samego paracetamolu np. w połączeniu z pyralginą. Relatywnie bezpiecznym lekiem jest też tramadol. Przede wszystkim, zamiast skupiać się na leczeniu doraźnym, powinna Pani rozpocząć diagnostykę bólów głowy. Proszę udać się do poradni neurologicznej. Prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie badań obrazowych głowy, np. TK lub MRI. Jeżeli nie zostanie rozpoznana jasna, odwracalna przyczyna dolegliwości, trzeba będzie rozważyć przewlekłe stosowanie leków przeciwmigrenowych. Jednocześnie zachęcam Panią do skorzystania z fizjoterapii mięśni stabilizujących szyjny odcinek kręgosłupa i stawy ramienne. Warto rozważyć także fizjoterapię stomatologiczną lub masaż kobido, które szczególnie skupiają się na mięśniach głowy, twarzy i szyi.