Jakie postępowanie przy trudnościach pobrania wycinka guza podczas kolonoskopii?

Witam! Moja mama (60lat) miała robiona kolonoskopię z pobraniem wycinka. Po badaniu okazało sie,ze nie ma możliwości dotarcia endoskopem do guza . Chciałabym sie dowiedzieć co dalej?jeśli nie szło pobrać wycinka.Mama dopiero idzie do chirurga 29 marca a Ja juz bym chciała wiedzieć mniej wiecej co dalej. Z góry dziekuje za odp.

Witam. Jeśli nie ma możliwości dotarcia endoskopowego do miejsca guza, to zapewne trzeba będzie zrobić to operacyjnie ? laparoskopowo lub "na otwarto"