Jakie rodzaje sportu mogę uprawiać z tymi schorzeniami kręgosłupa?

Witam. Czy i jakie rodzaje sportu mogę uprawiać z następującymi schorzeniami kręgosłupa? Czy jest możliwość podnoszenia ciężarów? Rotoskolioza lędźwiowa lewowypukla z asymetrycznym zwężeniem przestrzeń m-kregowej L1) L2 od str. wkleslej kręgosłup. Dyskopatia L5) S1 podchrzestna sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów na tym poziomie. Prawostronne skrzywienie kręgosłupa piersiowego. Przestrzenie międzykręgowe th4/th5 oraz th5/th6 nieco zwężone w odcinkach przednich. Dziękuję za odpowiedź.

Przy skoliozie ćwiczenia siłowe nie są rekomendowane, natomiast trening aerobowy jak najbardziej. Polecam: jazdę na rowerze, marsz, marszobieg, pływanie, sporty rakietowe. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki