Jama malacyjna po krwawieniu śródmózgowym w wyniku badania obrazowego mózgu

W obrębie płata czołowego oraz ciemieniowego po stronie prawej przysierpowo widoczna jest nieregularna,podłużna jama malacyjna po krwawieniu śródmózgowym o maksymalnych wymiarach 75x16x15mm. W świetle jamy malacyjnej typowe sygały płynowe. Na granicy loży złogi hemosyderyny. W obrębie trzonu ciała modzelowatego widoczny jest obszar zmian leukodegeneracyjnych o wymiarach 5x4x2,5mm. Jakie powinno być leczenie??

Magdalena StusiĹska

Te zmiany to zmiany po starym krwawieniu (jama malacyjna) i wynikające ze starzenia (ciało modzelowate). Nie stosuje się żadnego specyficznego leczenia (poza ew. leczeniem objawów które te zmiany wywołują jesli występują) , jedynie obserwuje.