Jednofazowe badanie RM odcinka szyjnego kręgosłupa

Ma 41 lat porada Wykonano jednofazoze badanie RM odcinka szyjnego kręgosłupa w obrazach T1 i T2 Zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych. Zniesienie lordozy szyjnej z wytworzeniem patologicznej kifozy. Na poziomie C4/C5 masywna tylna prawoboczna pjm uciskająca prawobocznie rdzeń kręgowy, silnie zważająca prawy zachyłek boczny kanału kręgowego, modelujący korzeń prawego nerwu rdzeniowego C5 Po za tym zarysy kanału kręgowego w odcinkuszyjnym gładkie, otwory mh bez istotnych zwężeń.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Konieczna jest pilna konsultacja z neurochirurgiem gdyż opisywane zmiany wymagają operacji.