Kiedy lek metronidazol 250 wypłukuje się z organizmu?

Witam, po jakim czasie lek metronidazol 250 wypłukuje się z organizmu po przyjmowaniu przez 2 dni 3 razy dziennie i 2 dni 2 razy dziennie? w tym czasie odciągam pokarm, aby utrzymać laktację. Po jakim czasie bezpiecznie będę mogła karmić dziecko piersią?

Lek. Wojciech Zygmunt

Okres półtrwania leku wynosi 6-10 h, ale u osób z niewydolnością wątroby może wydłużyć się nawet do 30 h. Czyli, jeżeli ma pani wydolną wątrobę to może pani zacząć karmić bezpiecznie już po 2 dniach. Pozdrawiam i życzę zdrowia.