Kiedy powinnam pić koktajl z mlekiem?

witam, czy jeżeli jem owsianke z mlekiem rano i chcę wypic koktajl z mlekiem tego samego dnia to czy to nie jest za duzo bialka?i kiedy ewentualnie moge pić koktajl?kolacje?podwieczorek?

Mleko zawiera stosunkowo mało białka, bo zaledwie 3.5 g w każdych 100 ml, a może Pani spożyć zupełnie bezpiecznie około 1 g na każdy kg masy ciała. Także zjedzenie owsianki i do tego wypicie koktajlu raczej nie grozi Pani przebiałczeniem. Może Pani wypić koktajl zarówno na kolację jak i podwieczorek. Sugerowałabym także urozmaicenie diety koktajlami na mlecznych napojach fermentowanych (jogurt, kefir, zsiadłe mleko), gdyż ich wartość żywieniowa jest wyższa niż mleka przy zbliżonym poziomie białka.