Kiedy stosować wcierkę do włosów?

Witam, będę używąc wcierki do włosów przepisanej przez dermatologa, wyrabianej w aptece. Czy powinno się ją stosować przed umyciem włosów? I czy lepiej nakladac ją palcami na skóre głowy czy wacikiem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak naprawdę dr dermatolog powinna Pani powiedzieć kiedy stosować wcierkę. W zależności od składu i rodzaju wcierki można je stosować przed lub po myciu. Najczęściej jednak przed umyciem włosów. Metoda nakładania zależy od Pani preferencji. Może Pani bowiem używać palców, aplikatorów, atomizerów lub wacików.