Komu przysługuje renta cukrzycowa?

od 20 lat choruję na cukrzycę typu I,z powodu tej choroby mam problem ze znalezieniem pracy jak i normalnym życiem...leki też są coraz droższe.Znam dużo ludzi którzy chorują na tę chorobę a nie mają żadnych powikłań i dostają rentę cukrzycową?Od czego zależy że ktoś ma a ktoś inny nie ma?Czy mnie się też taka należy (nie mam powikłań)?

Witam. Renta przysługuje osobom którym choroba uniemożliwia podjęcie normalnej pracy. To czy przysługuje danej osobie uzależnione jest między innymi od tego czy choroba uniemożliwia jej pracę w wyuczonym zawodzie.