Krążek odwodniony i obniżony z cechami uszkodzenia pierścienia włóknistego
Witam proszę o wyjaśnienie MR kręgosłupa lędzwiowego Poziom L3/L4-krążek odwodniony i obniżony,z cechami uszkodzenia pierścienia włóknistego oraz szerokopodstawowym,grzbietowym uwypukleniem na 2-3mm-bez istotnej stenozy kanału kręg.Poziom L4/L5-krążek odwodniony iobniżony z masywną dokanałową przepukliną 8mm wysunięty dysk powoduje ciasnotę kan.kręgowego wymiar a-p worka opon. zwężony do 2mm,zaciśnięte oba zachyłki boczne. Krążek L5/S1 nieznacznie obniżony,z minimalnym,grzbietowym uwypukleniem

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik badania uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.