Krwawiąca nadżerka a kłykciny kończyste w przebiegu zakażenia HPV

Witam, Od 7 lat borykam się z kłykcinami. Pojawiły sie pomiędzy wargą sromową a łechtaczką zanim zaczęłam współżyc. Leczone condyliną z miernym skutkiem. Po 5 latach zrobiony podstawowy test HPV(6,11,16,18) z wynikiem ujemnym. Wtedy szybko rosły, teraz rosną ale bardzo powoli, tj 0,5 cm na rok. Od 6 lat mam równiez nie usunietą nadżerke, bo nie rodziłam i jest mała ale czasem krwawi- ginekolog nie prponuje usuniecia. Powinnam prosic o kolposkopię lub wycinek fragmentu do badania? Co robic?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Gdy zajdzie taka konieczność zostaną zlecone odpowiednie badania.