Leczenie zaburzeń koncentracji i wystawienie zaświadczenia

witam Moja córka ma 18 lat od czasów szkoły podstawowej niala problemy z koncentracją uwagi oraz stwierdzone niektóre objawy ADHD np labilność emocjonalna , nadaktywność, którą uspakajała na teningach. Teraz będzie zdawała maturę i szkoła poprosiła o zaświadczenie lekarskie o problemach z koncentracją uwagi od lekarza w celu właściwego dostosowania form egzaminu. Pytanie : lekarz jakiej specjalności powinien to zaświadczenie wystawić. Córka nigdzie nie leczyła zaurzeń koncentracji do tej pory.

Witam
Córka powinna zrobić badania u neuropsychologa i poprosić o opinię.
Pozdrawiam ciepło
A. Reklewska psycholog

Warto udać się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która w podobnych przypadkach diagnozuje i w razie potrzeby wystawia odpowiednie opinie i zaświadczenia.