Lęk o zdrowie i paraliżujący strach u 6-latki

Witam, mam problem z moją małą, odkąd skończyła 6 lat,ma straszne rozterki, są to takie momenty, w których martwi się o mnie,że umrę,o siebie że zachoruje, ten strach wtedy ją "paraliżuje" nie można jej odciągnąć od tych myśli, płacze jest blada,smutna, strasznie skupiona nad tym o czym myśli,trwa to 15 minut, pojawia się tak z dnia na dzień coraz częsciej zazwyczaj wieczorem,dzis w przedszkolu podobno płakała ale nikomu nie powiedziała bo sie wstydziła, proszę więc o pomoc

Witam, zwykle takie problemy pojawiają się na skutek jakiś przeżyć, rozstania, utraty bliskiej osoby, lub innych doświadczeń, ważna jest odpowiednia reakcja rodzica w takiej sytuacji.Czasem poleca się rozładowanie napięcia poprzez mniejsze zwracanie uwagi na te sytuacje. Polecam konsultacje z psychologiem dziecięcym, na taka sesję na początku powinna udać się Pani bez dziecka, psycholog pomoże w dalszym radzeniu sobie z tym problemem. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,
opisane przez Panią objawy są charakterystyczne dla wielu dzieci w tym wieku. Dzieci często boją się śmierci najbliższych czy choroby. Chociaż lęk jest normalną częścią rozwoju, niepokoi jego natężenie i częstotliwość, czyli wszystko to co sprawia że codzienne funkcjonowanie dziecka jest zaburzone. Istnieje wiele metod terapeutycznych wywodzących się z nurtu poznawczo-behawioralnego, z powodzeniem stosowanych w terapii dzieci . Pomoc w tym zakresie wykracza poza możliwości porady internetowej.Trzeba koniecznie zgłosić się do psychologa dziecięcego. Pozdrawiam serdecznie.