Lęk o zdrowie rodziców

Witam, bardzo boję się o swoich rodziców. Boję się mimo świadomości, że jest to naturalne, że kiedyś umrą bo taka jest kolej rzeczy. Ja mam 24 lata, mama 63, a tata 57. Nie martwiłam się aż tak panicznie gdy mieszkałam z nimi. Teraz od dwóch lat mieszkam z obecnym już mężem ponad 500km od nich. Odwiedzamy ich raz w miesiącu ale gdy wyjeżdżam zawsze płaczę. Panicznie się o nich boję i myślę o tym bardzo często. Co dalej mam zrobić? Jak to zmienić? Nie długo sama planuje założenie rodziny.

Może stąd, ten płacz i żal, kiedy się Pani z nimi żegna. Jednak, jeśli będzie się to nasilać i będzie dla Pani coraz trudniejsze, warto skorzystać z psychoterapii, aby się przyjrzeć skąd siła tych lęków i obaw.
Może być, też tak, że ten lęk wiąże się z planami założenia rodziny, kiedy pojawi się dziecko, o wiele trudniej będzie utrzymać regularność spotkań, to duża zmiana zarówno dla Pani jaki i dla Pani rodziców.
Bardzo ważne jest, aby miała Pani świadomość na co ma Pani realny wpływ, a na co nie. Np. to na co każdy z nas ma wpływ, aby zapobiegać chorobie to: badania kontrolne, zdrowe odżywianie się, aktywność fizyczna, warto do tego namawiać rodziców. Reszta jest poza kontrolą, bo nie można mieć wpływu na wydarzenia losowe. Pozdrawiam
Agnieszka Glica