Lęk przed ludźmi u młodej osoby

Witam. Odkąd pamiętam czuję lęk przed ludźmi. Przede wszystkim proszę nie pisać, żebym udała się do psychiatry, ponieważ nie jestem w stanie tego zrobić. Nie chodzę do fryzjera, dentysty, lekarza, właściwie nigdzie. Nie potrafię spytać kogoś o drogę, uzyskać informacji na poczcie, cokolwiek. W tym miesiącu kończę 18 lat i nie wyobrażam sobie iść do fotografa i urzędu. Zanim cokolwiek załatwiam (tylko w szkole) próbuję przewidzieć co dana osoba powie, żeby wiedzieć co zrobić. Proszę o pomoc.

Dzień dobry,

Jeżeli CHCE Pani zmienić swój sposób funkcjonowania/przeżywania to - pomimo Pani lęku/obaw - namawiam na wizytę u psychoterapeuty i/lub psychiatry, np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ).
Pani objawy można i należy leczyć, a im wcześniej tym lepiej.

Witam. Problemy o których Pani pisze, trudno zwalczyć samemu. Rozumiem jednak, że do szkoły Pani chodzi. Jednak jeśli ciężko Pani podjąć terapie idąc na nią, proponuje spróbować odnaleźć psychologa prowadzącego terapie online. Pierwszym Pani krokiem może być sięgnięcie po pomoc poprzez rozpoczecie kontaktu z psychologiem nie wychodząc z domu.