Lęk przed wystąpieniem wojny

Boję się. mam fobię. boję się wojny. co mam zrobić? Proszę pomóżcie

Polecam zgłosić się do psychologa/psychoterapeuty i podjąć z nim współpracę. Porada online niewiele przyniesie w momencie kiedy odczuwa Pani rzeczywisty, męczący lęk - potrzebna jest dłuższa praca i przepracowanie problemu "na żywo". Szczególnie polecam specjalistę o poznawczo-behawioralnej orientacji terapeutycznej, gdyż jest ona najefektywniejsza jeśli chodzi o zaburzenia lękowe, w tym fobie. Proszę szukać w gabinetach prywatnych, bądź w Poradni Zdrowia Psychicznego. Powodzenia!

Zaburzenia lękowe i fobie najlepiej leczyć psychoterapią. Warto zgłosić się do lekarza psychiatry, który może zapisać wspierającą farmakoterapię oraz skieruje do psychologa, psychoterapeuty.