Mam coraz gorsze samopoczucie - co się ze mną dzieje?

Od jakiegoś czasu nie mam ochoty na nic, najchętniej w ogóle nie wstawałabym z łóżka, nie widzę sensu życia. Jestem poza granicami kraju, nie mam możliwości uzyskania fachowej pomocy, nie chcę, aby ktokolwiek z mojego środowiska się o tym dowiedział. Czuję, że przestałam myśleć racjonalnie, ba! czasami mam wrażenie, że nie rozumiem, co ludzie do mnie mówią! Czuję się ograniczona umysłowo i jest coraz gorzej. Śpię bardzo długo, a mogłabym w ogóle nie wstawać i spać cały czas, mam zaniki pamięci, straciłam rachubę czasu. Chcę się wyleczyć sama i wierzę, że jest to możliwe, bo jak wspomniałam wcześniej, nie mam nawet możliwości jakiegokolwiek fachowego leczenia. A byłam osobą bardzo energiczną i zawsze uśmiechniętą, a teraz nie wiem, co się dzieje. Pomocy!

Witam!

Opisane przez Panią dolegliwości mogą być objawami depresji. Jednak do zdiagnozowania problemu potrzebna jest bezpośrednia konsultacja z lekarzem psychiatrą. Leczenie zaburzeń psychicznych wymaga kontaktu ze specjalistą, stosowania odpowiednich leków oraz uczestnictwa w terapii. Bez specjalistycznej pomocy może sobie Pani sama nie poradzić. Oczywiście wybór należy do Pani. W tak trudnych momentach bardzo ważne jest także wsparcie ze strony otoczenia. Jeśli zamyka się Pani na innych, wtedy nie otrzyma Pani odpowiedniego wsparcia i pomocy z ich strony. Za granicą na pewno jest możliwość skorzystania z pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. Warto się dowiedzieć, gdzie mogłaby Pani z niej skorzystać. Problemów tego rodzaju nie należy bagatelizować, ponieważ objawy mogą się nasilać i znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Warto, żeby zastanowiła się Pani, co dla Pani jest najważniejsze, i rozważyła wizytę u specjalistów.

Pozdrawiam