Męty w oku a przejście anginy

Dzień dobry, w moim oku pojawiają się męty. Okulista powiedział, że mogą być tego różne przyczyny. Miałem stan zapalny w gardle (wydaje mi się, że od dłuższego czasu) i przerodził się w anginę. Czy to mógł być ten powód? Jeżeli tak to czy po skutecznym leczeniu anginy po jakimś czasie męty mogą zniknąć?
Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Powstanie mętów w oku najpewniej nie ma związku z przebyciem anginy. Wyleczeni infekcji nie spowoduje zatem ich zaniknięcia.