Miażdżyca wielopoziomowa, hipercholesterolemia, zakrzepica, tętniak aorty

Witam! mój tata ma wiele ciężkich chorób, cukrzyce, mażdżycę wielopoziomową. chipercholesterolemię, zakrzepicę, tętniaka aorty, nadciśnienie, dusznice bolesna, bardzo chore serce, niedawno wstawione dwa stenty i uszkodzoną przez lekarzy tętniczkę w sercu, chyba przebyty zawał w czasie tego zabiegu i być może po nim, bierze duzo leków i teraz ten rozrzedzający krew przy stentach chyba Areplex, wydaje mi się, że nie powinien pić, bo to niebezpieczne, a niestety czasem pije, czy może? proszę o odp.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ojciec zdecydowanie nie powinien spożywać alkoholu, gdyż może się to odbić negatywnie na stanie jego zdrowia.