Miernie nasilone zmiany wytwórcze, zniekształcające, zwyrodnieniowe
Prosze o interpretację wyniku rtg Miernie nasilone zmiany wytwórcze,zniekształcające,zwyrodnieniowe,poprzeciązeniowe ( spondylofity) przednich i bocznych prawych krawędzi trzonów kręgów Th-3-Th 11 i L1-L3 oraz dyskopatyczne obniżenie wysokości tarcz międzykręgowych na tych poziomach. Odczuwam dotkliwe bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym ( z drętwieniem ręki ) oraz lędzwiowym.Jak można to leczyć i czym to grozi.Z góry dziękuję za opdowiedź

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości wskazują na chorobę zwyrodnieniową. Sugeruję, by wynik ocenił lekarz prowadzący, który zlecił wykonanie badania. Bez wątpienia powinna Pani jednak skonsultować się ze specjalistą neurologiem oraz odbyć rehabilitację.