Mikrogruczolak u syna - dlaczego trzeba czekać?

Witam. Syn ma microgruczolaka 6.5 mm.Rok temu 6mm.Konsultacja w Białymstoku,każą czekać znowu rok.Pytam na co?Boję się że nie leczenie to błąd. Syn ma też cukrzycę typ 1.epilepsie jest studentem.Prosze o pomoc ,radę co robić, gdzie jechać bo z lęku zwarjujemy z żoną.

Pytanie czy guz jest czynny hormonalnie czy nie. Leczenie opracyjne najogólniej rzecz biorąc przeprowadza się w przypadku zmian z potwierdzonymi w MRI cechami ucisku na sąsiednie narządy czy też przekraczających granice siodła tureckiego, zmian powiększających się, bądź zmian wydzielających (wyjątek stanowi prolactinoma). Ustalenie konkretnych wskazań do usunięcia gruczolaka wymaga szczegółowych dociekań konfrontowanych z obrazem MRI