Nadmierne pragnienie, senność, zaparcia, sucha skóra i zmęczenie a niedoczynność tarczycy lub cukrzyca

Dzień dobry. Moja mama choruje na niedoczynność tarczycy, a dziadek na cukrzycę (poziom jego cukru we krwi raz jest wysoki, a raz sięga tylko 30-40). Od dłuższego czasu mam nadmierne pragnienie, piję 3-4l, mam problemy rownież zbyt długim snem, zaparciami, suchą skórą wręcz łuszczącą się, nadwagą, krótką pamięcią i zmęczeniem. Czy to mogą być objawy jednej z tych chorób?

Witam,
objawy opisane przez Panią mogą dotyczyć obu chorób, aczkolwiek więcej objawów może wskazywac na problemy z tarczycą. Radzę skonsultować się z lekarzem.