Nadmierne zainteresowanie zdrowiem a nerwica

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy te objawy wskazują na jakąś nerwicę. A wiec gdy coś mnie boli np głowa zaraz szukam w internecie czy to coś groźnego. Przy badaniu ciśnienia miałem 150\90 a i 145 uderzen na min. W domu podczas pomiary wyszło mi 120/90 Raz gdy zaksztusiłem się wodą odrazu szukałem czy nic groznego mnie nie dotknie jak np wtórne utonięcie. I moje życie kreci sie w ciągłym strachu o moje zdrowie chociaz jestem młodą osobą. Czy może byc to nerwica? Z góry dziękuję. Pozdrawiam!

Witam,
tak,może to być rodzaj ucieczki przed innymi aktywnościami w życiu,więc mozna się zastanowić,co by się działo i co się nie dzieje dzięki skierowaniu uwagi na dolegliwości i popracować potem nad swoim lękiem,obawami itp.
Serdecznie pozdrawiam

Dzień dobry, pana zachowania mogą być spowodowane "tendencjami" nerwicowymi, mogą jednak wynikać również z innych przyczyn psychicznych. W związku z tym zachęcam do przeprowadzenia konsultacji i diagnozy u psychologa - psychoterapeuty. Na podstawie takiej diagnozy będzie on w stanie zaproponować dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.