Nagłe wystąpienie drżenia ciała, zawrotów głowy i potrzeby zjedzenia słodyczy

Mam pytanie czy są jakieś leki ziołowe, tabletki (Coffeiną) albo syropy, które można zażyć w momencie pojawiania się objawów takich jak: nagle zaczynam się tak jakby trząść pojawią się zawroty głowy występuje to tylko wówczas, kiedy jest długo poza domem nie zjem ciepłego posiłku. Może to być spowodowane brakiem cukru w organizmie? Kupuje zwykle baton albo coś słodkiego i przechodzi. Wszystkie badania mam dobre na nic też nie choruje byłam przebadana.

Witam,

Warto, aby w przypadku wystąpienia nagłego głodu i objawów zmierzyła Pani cukier za pomocą glukometru. Opisywane objawy najczęściej wynikają z hipoglikemii reaktywnej, a znacznie rzadziej mogą być objawami insulinoma. Warto byłoby dokładnie Panią zbadać i zebrać dokładny wywiad chorobowy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz