Napady złości i stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

A czy te napady złości mogą mieć związek z braniem tabletek hormonalnych?Wsztstko zaczęło się jak uridziłam dzieci jedno po drugim.Ciągle zajmuję się nimi sama,mam już tego dosyć.Do pracy nie mogę wrócić bo nie mam z kim ich zostawić.Nawet na rodzinę nie mogę liczyć,a najgorsze w tym wszystkim jest to że jestem na łasce męża,nie mam własnych pieniędzy.A wcześniej byłam niezależną kobietą,pracowałam.

Z Pani listu wynika, że nie jest Pani zadowolona z sytuacji, w której się znajduje. Wymienia Pani wiele czynników, które mogą wpływać na Pani nastrój, w tym na napady złości. Tabletki hormonalne mogą wywoływać różne niepożądane skutki (w takim przypadku należy je zmienić po konsultacji z lekarzem), jednak wydaje się, że jest Pani po prostu zmęczona obecną sytuacją, zmianą stylu życia i brakiem wsparcia ze strony partnera oraz rodziny w ważnych dla Pani kwestiach. Proponuję porozmawiać z mężem o tym, czego Pani potrzebuje, jak Pani się czuje w tej sytuacji, zastanowić się nad możliwościami pracy z domu lub powrotu do pracy na część etatu.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz