Narośl na języku u 1,5-rocznego dziecka

Moja 1,5 roczna córka od 6 miesięcy ma niewielką, ok 1cm narośl z boku języka. Różnego rodzaju badania w tym kilkakrotne usg i rezonans magnetyczny nie wykazały zmian patologicznych lecz dokładna struktura narośli i jej pochodzenie jest nieustalone. Specjalistka prowadząca sprawę zaleca prewencyjne (operacyjne) usunięcie narośli. Czym ta narośl może być? Czy zgodzić się na zabieg?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najlepiej ponownie skonsultować się z laryngologiem. Być może będzie konieczne zabiegowe usunięcie zmiany i poddanie jej dokładnej ocenie histopatologicznej. Może być to ziarniniak, który jest następstwem źle zagojonego zranienia (urazu). Leczeniem wtedy jest także usunięcie zmiany.