Nasilające się problemy z AZS

Witam, od dzieciństwa miałam problemy z AZS, teraz od roku ponownie się to nasiliło. Brałam Protopic i tabletki typu Alertec przez okres pylenia i dalej. Ponownie mam problem-swędzące plamy pojawiły się pod pachą(jakby pęcherzyki)i na sutku,ponadto na ręce i szyji oraz barku-zawsze w tych samych miejscach.Protopic tylko przygasza objawy.Mogę nim smarować sutek i pachę?Czy mam brać dalej tabletki?Jest luty.Czy branie skrzypowity na włosy może uczulać?Czy to żel pod prysznic? Pozdrawiam

AZS jest choroba przewlekłą. leki trzeba brać długo. stosować masci p-zapalne np Protopic, bardzo pielęgnować skórę całego ciała- emolienty, natłuszczanie systematycznie. Pozdrawiam