Nasilające się uczucie lęku

Witam. Mam 20lat, zacznę od tego, że całe życie towarzyszy mi nasilające się uczucie lęku, którego nie mogę się pozbyć. Zdarza się, że wpadam w panikę bez przyczyny. Zawsze się czegoś obawiam. Ostatnio zaczęło mi to coraz bardziej dokuczać, do uczucia lęku doszło poczucie winy, beznadziejności i bezradności. Nie potrafię uwierzyć w pozytywne słowa, odbieram je jako próbę oszukania mnie, czuję że i tak zostanę zraniona. Czy to normalne, przejściowe. Co z tym zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeśli czuję Pani, ze problem się nasila i nie może sobie Pani poradzić z nim sama, być może warto wziąć pod uwagę konsultację psychologiczną i ewentualne podjęcie psychoterapii. Z terapii może Pani skorzystać prywatnie lub z ramach ubezpieczenia w najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego (w tym przypadku potrzebne jest skierowanie do psychologa od lekarza rodzinnego lub psychiatry).

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Nie wydaje się, żeby to było przejściowe - bo jak sama Pani pisze, towarzyszy Pani lęk przez całe życie. Stąd, najlepiej podjąć psychoterapię.