Nasilenie lęków i omamy wzrokowe przy leczeniu psychiatrycznym

SkutkiUboczne leku/zaburzenia psychotyczne?Bezrobotny(35lat).KolejnyEpizodDepresji (i natręctw (od 2 lat).Zażyw. fevarin 100mg,Ketrel 25 mg i doraźnie zomiren 0,5.Nowym lekiem jest fevarin (wcześniej alvente).Miał pomóc na natęctwa.Zaż. od 3tyg,.Jednak lęki się nasiliły: omamy wzrokowe (sceny, że coś sobie zrobię, np. wyskakuje przez okno, nie chce tego zrobić, ale to się pojawia i wywołuje lek).Przed zaśnięciem wydaje mi się, że po ścianach chodzą mrówki),masturbacja wielokrota jako kompulsja.

Bardzo ważne, aby połączył Pan leczenie farmakologiczne z psychoterapią indywidualną. Leki uśmierzają ból emocjonalny, ale nie rozwiązują bazowego problemu. Może jest tak, że potrzebuje Pan hospitalizacji na oddziale, aby dobrać leki. Pan bardzo cierpi, proszę zawalczyć o siebie.

Proszę skonsultować swoje objawy z obecnym psychiatrą, nie zawsze trzeba czekać do kolejnej wizyty.
A to adres poradni: Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks Zabrze
41-800 Zabrze, ul. Grunwaldzka 46,
telefon infolinia/rejestracja: 32 273-32-11